طرز تهیه معجون سیاه دانه و عسل – بخش اول

طرز تهیه معجون سیاه دانه و عسل – بخش اول

معجون سیاه دانه نایجلا

برای تهیه معجون سیاه دانه و عسل مقدار کمی سیاه دانه را با آسیاب به صورت نیم کوب درآورید. در مورد میزان اضافه کردن عسل، اطبای مختلف نظرهای متفاوتی داشته اند، برخی عقیده دارند دو یا سه برابر و برخی نیز عقیده دارند پنج یا شش برابر عسل به سیاه دانه نیم کوب شده اضافه شود و خوب هم زده شود.

در مورد میزان عسل باید توجه داشته باشیم که چرا از این معجون استفاده می کنیم؟ آیا برای درمان بیماری خاصی از آن استفاده می شود یا به طور کلی برای سلامتی عمومی بدن استفاده می کنیم. اگر برای درمان بیماری است باید مطابق با نظر پزشک عمل کنیم و اگر برای سلامتی و تقویت عمومی بدن است بهتر است حدود پنج تا شش برابر عسل اضافه کنیم چون اگر میزان سیاه دانه زیاد باشد تلخی معجون باعث می شود نتوانید در طول زمان به طور مداوم مصرف معجون را ادامه دهید.

همچنین تلخی معجون باعث می شود که به نوعی حالت تهوع دچار شوید. به همین خاطر پیشنهاد می شود در دفعات اولیه استفاده از معجون سیاه دانه و عسل میزان عسل بیشتر باشد. نکته ی دیگر اینکه اگر می خواهید معجون سیاه دانه و عسل را برای مدت زمان زیادی نگه دارید مقداری روغن طبیعی زیتون را به آن اضافه کنید تا معجون خشک نشود. و اما مهمترین نکته در تهیه معجون سیاه دانه و عسل، استفاده از عسل وحشی یا کاملا طبیعی است. صمیمانه توصیه می شود از استفاده از عسل های بازاری پرهیز نمایید و حتما از سلامت عسل مورد استفاده اطمینان حاصل کنید.

ادامه مطالب مرتبط با معجون سیاه دانه و عسل را اینجا بخوانید:

طرز تهیه معجون سیاه دانه و عسل – بخش دوم

طرز تهیه ی معجون سیاه دانه و عسل – بخش سوم